Батятицька Ікона Божої Матері

Вічна пам'ять полеглим за Україну

Глава УГКЦ Патріарх Святослав

Правлячий Архиєрей Владика Михаїл

Настоятель храму о.Ярослав

Яке Різдво святкуємо? Кілька думок про святкову дату...

Яке Різдво святкуємо? Кілька думок про святкову дату...Святе Письмо не розповідає нам про точну дату народження Ісуса. Але воно вказує нам на значення часу, у якому відбулася ця важлива подія. Читаємо у Євангелії від Луки: «У ці дні вийшов наказ від Кесаря Августа, щоб переписати всю землю».

Цей лаконічний вступ до розповіді про народження Христа вислужений Папа Венедикт XVI у своїй богословській книзі «Дитинство Ісуса» пояснює, що таким чином святий Лука хоче вказати на те, як сталося так, що це народження відбулося у Вифлеємі. Перепис населення з метою визначити податки був причиною того, що Йосиф разом з вагітною Марією вирушили в подорож до «Міста Давидового». Таким чином, народження Ісуса вписується у картину великої всесвітньої історії, хоча імператор, який видав розпорядження, нічого не знає про те, що ця проста родина через нього змушена пускатися в дорогу у такий важкий момент, але саме через це Дитя Ісус народиться у місці обітниці.

Детальніше...

Григоріянка. Походження тридцяти Служб Божих (за померлого)

 

497px-Adriaen_Ysenbrandt_(Netherlandish,_active_1510_-_1551)_-_The_Mass_of_Saint_Gregory_the_Great_-_Google_Art_Project

Найціннішим даром для померлих є жертва - Свята Божественна Літургія.

У Католицькій Церкві досить відомою і поширеною є так звана Григоріанка. Службами Григоріянськими називаються відправлені 30 Святих Літургій в інтенції (намірені) однієї особи за померлого, на протязі 30 календарних днів одним, або декількома священиками.

Детальніше...

«Митрополит Андрей Шептицький – духовний батько народу», - єпископ Михаїл Колтун

29 липня будемо відзначати 150-ту річницю від дня народження Митрополита Андрея Шептицького. Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з єпископом Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїлом Колтуном про актуальність і значення постаті Великого Митрополита.

Детальніше...

Сім речей, у які католики не вірять, а інші думають, що це частина їхньої віри

1. Католики не вірять в те, що Папа Римський безгрішний. Католицька Церква вчить, що єпископ Риму, Папа Римський не може помилятися, коли навчає у справах віри і моралі, як пастир усіх християн. Тобто, тільки у випадках, коли він урочисто навчає правд віри, він не помиляється. В усіх інших речах він може помилятися, як і кожна людина.

Детальніше...

Яке значення має культура для нашого життя?

Слово «культура» останнім часом на устах багатьох людей. Різні люди по-різному підходять до цієї тематики. Більшість тих, хто зацікавлений культурою, розуміючи її важливість у житті народу, нарікають, що державна влада дуже мало уваги присвячує культурі, а головний їхній аргумент – це нікчемний відсоток державного бюджету, виділений на сферу культури.

Це, напевно, правда, бо відповідальні за інститути культури особи досить голосно говорять про брак фінансової підтримки. Цю тему можна розвивати, але нехай це роблять ті люди, які мають до цілої проблематики безпосередній стосунок.

Детальніше...

Притча: "Лик Ісуса"

Якось монах Епіфаній, що жив на Сицілії, відкрив у собі Божий дар: він умів малювати чудові ікони.

Детальніше...

Покаяння

Коли ми чинимо погано, коли говоримо щось неналежне, коли в нас в голові рояться темні думки або приходить на серце якесь затьмарення, ми, якщо хоч трошки просвітимося, починаємо відчувати докори совісті. Але докори совісті це ще не покаяння; можна ціле життя докоряти собі через погані вчинки та злі слова, темні почуття та думки – і не виправитися. Докір совісті дійсно може з нашого земного життя зробити пекло, але докір совісті не відкриває нам Царства Небесного; до нього повинне додатися щось інше: те, що становить саму серцевину покаяння, а саме – звернення до Бога з надією, з упевненістю, що в Бога вистачить і любові до нас, щоб простити, і сили, щоб нас змінити.Покаяння – це той поворот життя, перелом думок, зміна серця, які нас звертають обличчям до Бога в радісній та трепетній надії, в упевненості, що хоч ми й не заслуговуємо милості Божої, але Господь прийшов на землю не судити, а спасти, прийшов на землю не до праведних, а до грішних.

 

Детальніше...

До якого миру маємо прагнути?

Пишу про дуже складну, правдоподібно невдячну, але вкрай потрібну справу – про мир. Вирішив це зробити не тому, що до цього спонукає мене власне ім’я, що ним нарекли мене під час Хрещення побожні батьки.

Беруся до цієї теми, бо останнім часом звідусіль чутно багато розмов про мир. Тому треба краще зрозуміти, що таке мир, звідки він походить, як настає і як його можна втратити.

Детальніше...

Розпорядок:

Середа 26 вересня

  • 17.30 Велика Вечірня. Винос Хреста

Четвер 27 вересня

ВОЗДВИЖЕННЯ ЧЕСНОГО ХРЕСТА

  • 10.00 Літургія

П′ятниця 28 вересня

  • 19.00 Зустріч спільноти "Діти молитви"

Субота 29 вересня

  • 9.00 Заупокійна Літургія

Неділя 30 вересня

Неділя 18-та по П’ятидесятниці

  • 12.00 Літургія
  • Похід з Хрестом по селі. Акафіст. 

Меценат  нашого сайту - пан Куровець Ярослав Васильович.