Батятицька Ікона Божої Матері

Вічна пам'ять полеглим за Україну

Глава УГКЦ Патріарх Святослав

Правлячий Архиєрей Владика Михаїл

Настоятель храму о.Ярослав

Про церкву

Найдавніші відомості про церкву походять з 1564-1565 рр. Існуючий храм збудований у 1783 році (деякі джерела датують його 1788 роком, а шематизм 1903 р. навіть 1718 роком). У 1767 році церква отримала привілеї від дідича Костянтина Папари і, ймовірно, збудована його коштом. Реставрована у 1900 році. Стінопис пензля Т. Копистинського. Закрита у 1955 році, спочатку використовувалася як колгоспний склад, а пізніше - сільський музей. Відкрита у 1989 році.

Церква формами і розміром нагадує церкву св. Юрія в іншому кінці села, адже будували їх в один період з різницею у 19 років. Храм Собору Пр. Богородиці відразу захоплює своєю монументальністю. Велика тризрубна будівля має прибудовані до вівтаря ризниці, а до бабинця - присінок, накритий великим двосхилим дахом з півкруглим фронтоном. Церква оточена вузьким піддашшям на карнизі. Карнизи у святині широчезні, виділені, як і вікна, темним кольором - виглядає конструктивно. Цікаво, що у стінах бабинця і нави з обидвох сторін розташовані два яруси вікон, щоб забезпечити достатнє внутрішнє освітлення. Взагалі зовнішні стіни повністю покриті фарбованим гонтом, тому зрубу тут не побачите. Крім головного входу із заходу, існує додатковий у наву з півдня. Будівля увінчана трьома шоломовими банями з ліхтарями і маківками на світлових восьмериках. У восьмерику нави з північної сторони видно незвичайну випуклість півкруглої форми. Якщо перевести погляд трохи вище, на ліхтар, то побачите металеву огорожу навколо нього. Пояснення одне: до видового майданчика навколо ліхтаря прокладені гвинтові сходи у стіні дерев`яної церкви. Справжній ексклюзив, принаймі раніше нічого подібного не зустрінеш. На північний захід від святині розташована велика (могли б поміститися два легкових авто) дерев`яна дзвінниця з арочними отворами по периметру, накрита шатровим верхом. Дерев`яні вхідні ворота на церковне подвір`я накриті високим чотирисхилим дахом.

Оскільки Батятичі витягнулися на 3 км. вздовж дороги Кам`янка - Жовква (Туринка), то в селі збудували три церкви: на західній, східній околицях і в центральній частині. Дерев`яна церква св. Юрія - пам'ятка архітектури національного значення, розташована на східній околиці, недалеко головної дороги. Перша відома церква була збудована у 1721 році. У 1759 році збудована нова церква коштом дідича Костянтина Папари на місці згорілої. На одвірку південних дверей в наву є напис (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Цей храм збудований Року Божого 1759 дня 29". Церква тризрубна, триверха розміром 22,1 м. х 10,9 м. В наві під хорами зберігся стінопис XVIIIст. У 1900 році гонтове покриття бань замінили бляшаним. В цьому ж році внутрішні розписи стін виконав артист-маляр Теофіль Копистинський. Реставрована у 1974 році (арх. Л.Дмитрович, І.Могитич). На початку 1990-х рр. дахи покрили бляхою, стіни пофарбували. Дерев`яна церква однозначно вражає великими об`ємами на фоні багатьох дерев`яних святинь. В плані вона схожа на корабель, який пливе на схід. Згідно обмірів, довжина храму дорівнює його висоті. Оригінальна дзвінниця відсутня. Церква св. Юрія запам`ятовується завдяки виразно-вертикальному силуету. До речі, подібна на неї дерев`яна церква розташована в іншому кінці села, тому їх іноді можна сплутати.

Розпорядок:

Середа 26 вересня

  • 17.30 Велика Вечірня. Винос Хреста

Четвер 27 вересня

ВОЗДВИЖЕННЯ ЧЕСНОГО ХРЕСТА

  • 10.00 Літургія

П′ятниця 28 вересня

  • 19.00 Зустріч спільноти "Діти молитви"

Субота 29 вересня

  • 9.00 Заупокійна Літургія

Неділя 30 вересня

Неділя 18-та по П’ятидесятниці

  • 12.00 Літургія
  • Похід з Хрестом по селі. Акафіст. 

Меценат  нашого сайту - пан Куровець Ярослав Васильович.