Батятицька Ікона Божої Матері

Вічна пам'ять полеглим за Україну

Глава УГКЦ Патріарх Святослав

Правлячий Архиєрей Владика Михаїл

Настоятель храму о.Ярослав

Страдч – місце обране Богом

Україна багата Марійськими святинями, чудотворними іконами – Гошів, Зарваниця, Унів, Погоня, Теребовля, Галич, Заглинна і ін... Серед них і Страдч, до якого з особливою ревністю линуть потребуючі.

 

Проща чи паломництво – це прекрасна, давня українська релігійна традиція, яка свідчить про глибоку релігійну набожність українського народу. Паломництво є ділом покаяння, бо воно вимагає багато трудів та великих жертв. Паломництво є дуже важливим чинником в житті кожної людини, бо з досвіду відомо, що прощі спонукали багатьох людей до основної поправи життя.

28 лютого парафіяни храму Собор Пресвятої Богородиці села Батятичі разом із парафіянами села Обидів і села Зубів міст засвідчили свою релігійність відбувши прощу до Страдчу. Велич і мета нашої прощі на відпуст – осягнути благодать і зцілення, оздоровлення душі, а часом і тіла. Кожен із паломників мав своє намірення, за яке жертвував відпуст цієї прощі, а також усі ревно молилися за припинення війни і мир в Україні.

На початку усі паломники мали змогу, після мирування єлеєм , приступити і приклонитися перед святими мощами блаженного мученика Володимира Прийми, щоб отримати благодатну силу для гідного відбуття паломництва, і надію що молитва кожного буде вислухана. Опісля відбулася хода Хресною дорогою по високих пагорбах села, де усі мали змогу розважати над страстями і смертю нашого Спасителя.

На шляху додому ми заїхали до Крехівського монастиря отців Василіян, де усі паломники разом із спільнотою «Матері в молитві» відбули молитовну зустріч за наші сім᾽ї, родини і за нашу Україну, а також подяку за щасливе повернення додому. Кожний, хто відбуває прощу з розбитим серцем чи тягарем своїх проблем, їде зовсім іншою людиною, піднесений на дусі та покріплений ласками та благодаттю.

Підсумовуючи, варто зазначити, що паломництво чи проща, це завжди важлива хвилина в житті прочанина. І хоч, напевно в різних часах, по-різному проявлялася проща, та напевно вона завжди нагадувала про особисте паломництво слідами Спасителя, до досконалості, “до звершености чоловіка, до міри повного зросту повноти Христа”. (Еф. 4, 13.)

Більше фото див. розділ Фотогалерея

Розпорядок:

Середа 26 вересня

  • 17.30 Велика Вечірня. Винос Хреста

Четвер 27 вересня

ВОЗДВИЖЕННЯ ЧЕСНОГО ХРЕСТА

  • 10.00 Літургія

П′ятниця 28 вересня

  • 19.00 Зустріч спільноти "Діти молитви"

Субота 29 вересня

  • 9.00 Заупокійна Літургія

Неділя 30 вересня

Неділя 18-та по П’ятидесятниці

  • 12.00 Літургія
  • Похід з Хрестом по селі. Акафіст. 

Меценат  нашого сайту - пан Куровець Ярослав Васильович.