Батятицька Ікона Божої Матері

Вічна пам'ять полеглим за Україну

Глава УГКЦ Патріарх Святослав

Правлячий Архиєрей Владика Михаїл

Настоятель храму о.Ярослав

Паломництво до Зарваниці

20-21 вересня у Зарваниці відбулося VI Всеукраїнське військове паломництво, а також проща Сокальсько-Жовківської єпархії, у якому взяли участь близько 900 учасників – військовослужбовців та членів їх родин, а також волонтерів та мирян нашої єпархії. У паломництві взяли участь також і наші парафіяни храму Собор Пресвятої Богородиці разом із своїм духовним провідником отцем Ярославом Партикою, а також парафіяни міста Кам᾽янка-Бузька і парафіяни села Жовтанці.

 

Захід було організовано Департаментом Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України спільно з Міністерством оборони України. У прощі до Зарваниці взяли участь представники Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної служби надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України та добровольчих батальйонів.

Особлива увага була звернена до учасників бойових дій у зоні АТО, поранених військовослужбовців та волонтерів, а також медиків, військових журналістів, батьків та дітей військовослужбовців.

«Розпочинаючи наше паломництво, преславна Діво Зарваницька, осмілюємося взивати до тебе з глибини душевної: місце Божого й Твого вдоволення ми прийшли відвідати тут у Зарваниці, Мати милосердя, щоб споглянути на велич благодаті, даровану Тобі Богом. Подай нам на цьому місці ласкаву Твою допомогу та дар миру цілому українському народові», - звернувся військовий єпископ Михаїл (Колтун) на початку паломництва до Зарваниці молитвою Атаназія Шептицького.

Єпископ Михаїл спільно з Митрополитом та Архиєпископом Тернопільсько-Зборівським Василієм (Семенюком) та єпископом-помічником Стрийської єпархії Богданом (Манишиним) відправили молебень до Пресвятої Богородиці. Співаючи пісню на прославу Діви Марії, військовослужбовці разом із прочанами пройшли ходою до фігури Матері Божої. Під час урочистого відкриття паломництва військовослужбовець, батько та мати, дружина та донька військового, а також медик, волонтер та капелан зверталися до Богородиці з молитвою: «Пресвята Богородице, Пречиста Діво Зарваницька, я, вірний син мого народу та відданий захисник моєї Вітчизни, представник великого воїнства рідної української землі, із синівською любов’ю складаю Тобі мою щиру молитву від імені усіх тих, хто зі зброєю в руках стоїть сьогодні на захисті миру та квітучого майбутнього нашої Батьківщини», - лунала молитва військовослужбовця під час відкриття паломництва.

«Мамо Маріє, молюсь сьогодні до тебе за мого батька: хорони його від зла, вбережи від усяких небезпек. Допоможи йому завжди пам'ятати, що ми його любимо і чекаємо. А ще просимо тебе, Мамо, про мир для нашого народу», - молиться дитина за свого батька-захисника.

По обіді всі учасники взяли участь у Хресній дорозі. Кожен капелан проповідував під час однієї з 14 стацій, а військовослужбовці позмінно несли дорогою дерев’яного хреста.

Наші прочани мали змогу походити по воді у купелі святої Анни, а найвідважніші навіть цілковито занурювалися.

Увечері єпископ Михаїл очолив поминальну Архиєрейську Літургію за всіх загиблих військовослужбовців та правоохоронців, після чого відбулася поминальна хода зі свічками до початку Хресної дороги.

Традиційно після офіційних заходів розпочалися нічні чування. Прочан піднімали на духу хор «Орфей», ансамбль «Українські барви», гурт «Немо» та ансамбль «Долг».

Другий день паломництва розпочався Архиєрейською Божественною Літургією. Під час проповіді єпископ закликав вірних: «Нехай ніколи і нікому в душу не увійде гріх, що порочить людську гідність. У любові очищуймо наше життя через покаяння та добрі вчинки, наповнюймо наше життя жертвенністю. Кожен, хто молиться, стає учасником Божого миру. У часи протистояння не забуваймо нашої особистої відповідальності за тих, які на передовій, та про тих, які в тилу. Молімося про навернення ворогів, бо і він потребує навернення й спасіння».

Владика Михаїл єпископ Сокальсько-Жовківський подякував військовослужбовцям: «Щиро дякую всім родам військ, що на передовій захищають нас, що моляться, за волонтерів та капеланів, які по добрій волі піддають себе обстрілам та небезпеці. Гасло капелана - бути поруч: з тими, хто ризикує життям в ім’я захисту нашої Батьківщини».

«Нехай наша молитва стане свідченням Божої благодаті в ім’я миру та задля процвітання нашої рідної священної Богом даної української землі», - завершив проповідь військовий єпископ.

Під час Літургії військовслужбовці та всі охочі мали нагоду посповідатися та приступити до Тайни Покаяння і Причастя, котру уділили військові капелани і священослужителі Сокальсько-Жовківської єпархії. Після завершення Літургії єпископ Михаїл передав старшим груп, котрі прибули на паломництво, свічку, засвічену від лампади Папи Франциска. Цю лампаду було урочисто передано Папою для України під час спогадування сотої річниці від дня початку Першої Світової війни. У своїй проповіді Папа Франциск говорив про те, як важливо не залишатися байдужим у сьогоднішній ситуації, коли наші брати - держави, в яких відбуваються воєнні дії, - потерпають від насилля.

Військові капелани випустили двох білих голубів на знак процвітання миру в Україні, а на завершення паломництва залунав державний гімн України та духовний – «Боже, великий, єдиний». Паломництво завершилося спільною фотографією та взаємними побажаннями військовослужбовців і прочан до зустрічі в Зарваниці через рік.

Розпорядок:

Середа 26 вересня

  • 17.30 Велика Вечірня. Винос Хреста

Четвер 27 вересня

ВОЗДВИЖЕННЯ ЧЕСНОГО ХРЕСТА

  • 10.00 Літургія

П′ятниця 28 вересня

  • 19.00 Зустріч спільноти "Діти молитви"

Субота 29 вересня

  • 9.00 Заупокійна Літургія

Неділя 30 вересня

Неділя 18-та по П’ятидесятниці

  • 12.00 Літургія
  • Похід з Хрестом по селі. Акафіст. 

Меценат  нашого сайту - пан Куровець Ярослав Васильович.