Батятицька Ікона Божої Матері

Вічна пам'ять полеглим за Україну

Глава УГКЦ Патріарх Святослав

Правлячий Архиєрей Владика Михаїл

Настоятель храму о.Ярослав

Через Крехів до Заглини

      5 серпня спільнота''Матері в молитві'', молодь та інші парафіяни храму  на чолі з духовним наставником о.Ярославом вирушили в молитовну прощу.

 

      Спершу паломники прибули до Свято-Миколаївського монастиря оо.Василіян у Крехові. Зайшовши в храм Параскевії, наші парафіяни приступили до тайни Святої сповіді і відслужили Службу Божу. Також кожен мав змогу помолитися до Чудотворної ікони Крехівської Божої матері та ікони  св Миколая Мироликійського.Після молитви прочани прибули до лісових печер збудованих наприкінці XVIст., а згодом до Святого джерела , де відслужили молебень до Пресвятої Богородиці. Джерело назване в честь ікони Матері Божої Люрдської, а купіль – в честь святої Анни. Над джерелом встановлено фігуру Матері Божої і зведено кам’яну капличку. Нижче від джерела вимощено з каменю купіль, в якій можна зняти втому та набратись сили в літній спекотний день чи зцілитись, з вірою окунувшись в прохолодній цілющій воді.

        Гарно на території монастиря надзвичайно: квітники милують око, фортечні мури та башти нагадують про середньовічні замки, а корпуси келій - про палаци над Луарою.

За народними переказами, монастир заснували монахи Києво-Печерської Лаври Іоїл та Сильвестр. Вони поселились у викутих в скалі, що згодом отримала назву "Скала Іоіла"  і на її вершині збудували каплицю Покрови та поруч каплицю Петра і Павла.

     Існує легенда про те, що до Іоіла прийшов "богодухновенний старець Герасим, сліпий очима, але світлом небесним просвітлений". Саме він вказав на місце, де має бути зведено великий монастир для захисту багатьох людей від ворожих нападів. Він наказав водити себе по місцевості й ударами посоха вказував, що і де саме слід спорудити. 

      Наступним місцем прощі була Заглинна.

     На відстані близько 5 км. від села Монастирок, в лісі, знаходиться чудотворне джерело відоме своїми цілющими властивостями (присілок Заглина разом зі Святим джерелом Пресвятої Діви Марії належить до с. Монастирок). У цьому святому місці де в давнину жив аскет, подвижник і богомолець, монах-самітник, якого в народі називали «Самотник». До нього постійно приходили люди і кожному він допомагав в здоров'ї зіллям, молитвою та словом.

     Минуло багато часу та пам'ять про монаха-подвижника жила в народі. Одного осіннього, теплого дня незряча дівчина Маруся молилася біля древнього розлогого бука (який ріс там, де зараз св. хрест між св. каплицею і св. джерелом) і сталося велике диво: дівчині з'явилася Пресвята Богородиця. Коли прийшли люди і немало з них сумнівалися в словах дівчини, Свята Небесна Цариця знову з'явилася Марусі. Дівчина розгорнула рукою землю і сталося чудо: почало бити святе Джерело, біля якого почали відбуватися чудесні зцілення.

     Втомлені жаркою погодою люди з Божою допомогою провели Хресну дорогу , під час якої кожен пропускав крізь своє серце всі страждання Христові. Після молитви прочани рушили в купіль , що знаходиться біля підніжжі статуї Богородиці, слід зазначити, що вода джерела у будь-яку пору року одинаково холодна, крижана (температура води не перевищує двох градусів вище нуля навіть улітку). Всі паломники ходили по святій джерельній воді з вірою в серці й молитвою на устах. Воду зі Святого джерела також неможливо ні випити, ні вичерпати, бо століттями воно б'є і не міліє.

Повідомили Ірина та Ярина Бродзяк

Розпорядок:

Середа 26 вересня

  • 17.30 Велика Вечірня. Винос Хреста

Четвер 27 вересня

ВОЗДВИЖЕННЯ ЧЕСНОГО ХРЕСТА

  • 10.00 Літургія

П′ятниця 28 вересня

  • 19.00 Зустріч спільноти "Діти молитви"

Субота 29 вересня

  • 9.00 Заупокійна Літургія

Неділя 30 вересня

Неділя 18-та по П’ятидесятниці

  • 12.00 Літургія
  • Похід з Хрестом по селі. Акафіст. 

Меценат  нашого сайту - пан Куровець Ярослав Васильович.