Батятицька Ікона Божої Матері

Вічна пам'ять полеглим за Україну

Глава УГКЦ Патріарх Святослав

Правлячий Архиєрей Владика Михаїл

Настоятель храму о.Ярослав

Крехів - Заглина - Проща - дорога до Бога

Крехів - Заглина - Проща - дорога до Бога

 8 серпня спільнота «Матері в молитві», молодь а також інші парафіяни храму Собор Пресвятої Бгородиці села Батятичі разом із своїм духовним наставником о. Ярославом розпочали молитовну прощу за мир в Україні, за наших воїнів-захисників, за свої сім᾽ї, родини і за нашу парафію.

Першим місцем зупинки був славний Свято-Миколаївський монастир оо. Василіян у Крехові. Зайшовши у храм св..Миколая паломники помолилися вервицю за щасливу подорож, щоб всемилостивий Господь перебував разом з нами, вислухав наші мольби і благання.

 

Після молитви на вервиці паломники прибули до Святого джерела Крехівського монастиря, де відслужили молебень до Пресвятї Богородиці. Джерело назване в честь ікони Матері Божої Люрдської, а купіль – в честь святої Анни.

По закінчені молебня прочани відвідали лісові печери збудовані наприкінці ХVI ст., де на верхів’ї скали були дві каплиці: Покрови і св. апостолів Петра і Павла. Там жили засновники монастиря Йоіл та Сильвестр.

Наступним місцем зупинки паломників була Заглина.

Заглина — частина села Монастирок Жовківського району Львівської області, де знаходиться відоме чудотворне джерело. За легендою, у 17 столітті об'явилася Матір Божа.

Дівчинка Марія(а за народною звичкою – Маруся) часто відлучалася у це місце щоб помолитися. Молилася вона на місці де за переказами жив Самець. Це місце побожна Марія любила по-особливому, бо звідти віяло якоюсь таємничістю. Молитва настільки заполонила дівчинку, що вона не могла вже зрозуміти, сон це чи реальність. Та приснитися таке не могло, бо бачили це і хлопчики- пастушки. З-поміж листя дерев опустилося якесь незвичайне світло. Тіло дівчинки охопило відчуття невагомості, незвичайної легкості та радості. У світлі вималювались риси незвичайної жінки. Дівчина хотіла податися назад. Проте жіночий голос зупинив її: «Не бійся, дитино. На цьому місці є особлива Божа благодать…» Панна перехрестила дівчинку і зникла. Серце дитини відчуло, що це була Божа Матір.

Марічка так і розповідала іншим пастушкам, а згодом і односельчанам та священику: «Я бачила Матір Божу. Вона мені усміхнулася… А ще сказала, що тут є Божа благодать». Не всі повірили, дехто навіть сміявся. Дівчинка плакала, та раптом підвела очі вгору і… знову побачила свою Небесну Гостю. «Вона тут. Я Її бачу», – сказала дитина. За почутим проханням Богородиці Марічка підійшла до гори і маленькою ручкою розгорнула землю. І сталося диво: з-під землі почало бити джерело. У Заглині його і донині в народі називають Марусею. Сталася ця подія 13 вересня невідомого року XVII століття.

Чудесна новина облетіла навколишні села. Люди звідусіль ішли до благодатного місця, щоб скуштувати води, яку подала Небесна Цариця. Згодом селяни поставили тут дерев’яний хрест і обклали джерело каменем.

З того часу у Заглині траплялися чуда. Молода дочка пана Семінського втратила зiр. Роками пан возив її по світу, та ніхто не міг допомогти. Втративши надію, він нарештi дослухався до порад селян вмити дочку у джерелi Пречистої Дiви Марії. Згодом поволi дiвчина прозрiла. Вражений чудом, пан Семінський подарував землю бiля джерела громадi.

Після молитви спільноти «Матері в молитві», яка відбувалася у каплиці Блж. Свщмчн. В. Величковського перед мощами св. Шарбеля, прочани рушили у басейн-купiль, що знаходиться бiля підніжжя статуї Богородиці. Посередині дна купелі знаходиться Хрест, якого усі паломники обходили у святiй джерельнiй водi з вiрою в серцi і молитвую на устах. А молоді наші прочани цілковито занурювалися у глибокій купелі Хреста.

На закінчення нашого паломництва була проведена Хресна Дорога, під час якої усі мали змогу послухати духовні науки, а також подякувати Богові за чудову прощу.

Це святе мicце стало для наших прочан часточкою комплексного молитовного і духовного життя з Богом.

Розпорядок:

Середа 26 вересня

  • 17.30 Велика Вечірня. Винос Хреста

Четвер 27 вересня

ВОЗДВИЖЕННЯ ЧЕСНОГО ХРЕСТА

  • 10.00 Літургія

П′ятниця 28 вересня

  • 19.00 Зустріч спільноти "Діти молитви"

Субота 29 вересня

  • 9.00 Заупокійна Літургія

Неділя 30 вересня

Неділя 18-та по П’ятидесятниці

  • 12.00 Літургія
  • Похід з Хрестом по селі. Акафіст. 

Меценат  нашого сайту - пан Куровець Ярослав Васильович.